Vitosol 200-T

Vaakum torukollektor

Vitosol 200-T on otseläbivooluga vaakum-torukollektor, ideaalne asendist sõltuvaks paigaldamiseks. Uus kollektori disain sobitub harmooniliselt katuse üldilmega.

Efektiivselt kasutatud päikesesoojus

Sol-Titan-kattega absorberid püüavad eriti palju päikeseenergiat ja hoolitsevad sellega hea kasuteguri eest. Eriti mõjusa soojusisolatsiooni tagab sealjuures torudes olev vaakum. Nii ei teki peaaegu üldse kadusid klaastorude ja absorberi vahel – ja kollektor võib ka vähese päikesekiirguse muundada kasulikuks energiaks.

Kõrge energiakasutus pikas perspektiivis

Viessmanni päikesekollektorid on konstrueeritud keskmisest pikemaajaliseks kasutamiseks. Seda garanteerivad kvaliteetsed, korrosioonikindlad materjalid, näiteks boorsilikaatklaas, vask ja roostevaba teras. Absorber on integreeritud vaakumtorudesse. See kaitseb absorberit ilmastikumõjude ja määrdumise eest ning tagab kestvalt kõrge energiakasutuse.

Kiire ja kindel paigaldus

Vitosol 200-T kollektorid tarnitakse eelvalmistatud moodulitena. Uue innovatiivse pistiksüsteemiga saab torusid igas asendis lihtsalt ja kiiresti ilma tööriistadeta paigaldada. Toru tuleb torgata jaotustorusse – klõps – ja ongi valmis. Seejärel saab üksikuid torusid pöörata ja sel viisil optimaalselt päikese suhtes suunata. Kollektorid ühendatakse omavahel ennast tõestanud roostevabast terasest lõõtstoru-pistikliitmikega.

Eelised esmapilgul:

  • Efektiivne, otseläbivooluga vaakum-torukollektor päikeseenergia optimaalseks kasutamiseks;
  • Universaalsed paigaldusvõimalused tänu laialdastele montaazi võimalustele horisontaalseks ja vertikaalseks paigalduseks nii katusele kui ka fassaadile;
  • Lihtne ja kindel üksikute torude ühendus tänu innovatiivsele pistiksüsteemile;
  • Mustuskindel, vaakumtorudesse integreeritud neeldumispind;
  • Torusid saab optimaalselt päikese poole suunata, et seeläbi energia kättesaadavust suurendada;
  • Efektiivne kogumissõlme soojusisolatsioon vähendab soojuskadusid;
  • Lihtne montaaz tänu Viessmann kinnitussüsteemile ja roostevabast terasest painduvate torude pistikühendustele;
  • Ühel küljel asuv peale- ja tagasivool, mis on ühendatud kollektori korpusesse integreeritud kogumistoruga vähendab kulutusi torustikule.