LW seeria (10.3-35.0 kW)

Stiilne ning võimekas LW seeria õhk-vesi soojuspump

Alpha-innoTec õhk-vesi soojuspumpade LW seeria koondab enda alla seadmed võimsusega 10,3 kW kuni 35,0 kW (vastavalt standardile EN14511 A7/W35).

Siseruumidesse paigaldatavad seadmed on sobilikud nii era- kui ka kortermajade varustamiseks kütte ning sooja tarbeveega.

Siseruumides paiknevad LW seeria õhk-vesi soojuspumbad ammutavad soojusenergiat välisõhust, läbi spetsiaalsete õhukanalite. Klient saab ise valida, kas õhu väljapuhkepool asub seadmest paremal või vasakul.

LW seeria õhk-vesi soojuspumbad Alpha-innotec’ilt on tõeliselt kõrgete võimsusnäitajatega. Soojustegurid (COP) jäävad vahemikku 3,9 kuni 4,3 (vastavalt mudelile).

LW seeria õhk-vesi soojuspumbad sobivad ideaalselt uute hoonete küttesüsteemidesse liitmiseks ja ka vanade hoonete küttesüsteemide moderniseerimiseks. Liitmiseks, kuna õhk-vesi soojuspumbad vajavad külmematel talvepäevadel lisakütteallikat, milleks sobib näiteks olemasolev vedel-, tahke- või gaasikütte katel.

Alpha-innoTec´i LW seeriast on võimalik leida ka kõrgetemperatuurilisi soojuspumpasid (tähistusega “H”), mille küttevee pealevoolu temperatuur ulatub kuni 65°C (täpsemalt vaata LW seeria tehniliste andmete alajaotusest).

Õhk-vesi soojuspumpade puhul on äärmiselt oluline aurusti pind ning ehitus. Aurustit võib vaadelda kui soojuspumba “kütuseallikat.” Soojus ammutatakse ümbritsevast õhust, seega on väga oluline, et aurusti, mille lamellide vahelt õhku läbi tõmmatakse, oleks võimalikult suure pinna ning säärase ehitusega, mis võimaldaks võimalikult suuri õhuvoolusid neelata.

Alpha-innoTec õhk-vesi soojuspumbad on varustatud suurepinnaliste aurustitega. Lisaks on aurustite lamellide vahed kordades laiemad, võrreldes klassikaliste kitsaribiliste aurustitega. Kui kondensaat aurusti pinnal jäätuma hakkab, takistub ka õhu läbivool ning peatselt peab teie õhk-vesi soojuspump minema üle sulatustsüklile. Sulatustsüklid on küll energiakulukad, kuid soojuspumpade tehnilised andmed sulatustele kuluvat energiat ei arvesta. Mida vähem õhk-vesi soojuspump sulatusele energiat kulutama peab, seda suuremad on reaalsed säästunumbrid kliendile.

Minimaalselt sulatustsükleid!

Alpha-innoTec LW seeria õhk-vesi soojuspumbad on varustatud võimsate aurustitega, mille suur pind ning laiad lamellide vahed viivad soojuspumba poolt teostatavad sulatustsüklid minimaalseks! Mida vähem elektrienergiat kulub sulatustsüklitele, seda efektiivsemalt soojuspump soojusenergiat toodab. (NB! Soojuspumpade tehnilised andmed ei kajasta sulatustsüklitele kuluvat energiat!)

Võimsad soojustegurid

LW seeria õhk-vesi soojuspump üllatab suurepärase soojusteguriga (COP).

Vaikus…

Seadmepõhiselt valitud mürakaitse- ja soojustusmaterjalid tagavad LW seeria õhk-vesi soojuspumpadele äärmiselt vaikse töösumina. Seadme paigaldamine koos õhukanalisüsteemiga LKS 700 muudab mürataseme pea täiesti olematuks.

Efektiivsus!

LW seeria õhk-vesi soojuspumbad väljastavad kasutegureid (COP), mis toovad lausa naeratuse näole. Kasutegurid jäävad vastavalt mudelile vahemikku 3,9 kuni 4,3 (vt lähemalt LW seeria soojuspumpade tehniliste andmete alt).

Erinevad hüdraulika lahendused!

LW seeria õhk-vesi soojuspumbad pakuvad võimalust kombineerida mitu erinevat soojusallikat nagu päikeseenergia, tahke- ja vedelkütte katlad, elektriküte.

Juhtautomaatika

Kõik Alpha-InnoTec soojuspumbad on seeriatoodetena varustatud moodsa ning võimalusterohke Luxtronik 2.0 juhtautomaatikaga. Tagasihoidlik tehniline ime, mis võimaldab Alpha-innoTec soojuspumpa mugavalt ja kiiresti käsitseda. Automaatika juhib nii soojuspumba, päiksekütte, jahutuse kui ka soojussõlmede tööd. Automaatikasse saab ühendada ka Alpha-innoTec ventilatsiooniagregaadi.

JUHTAUTOMAATIKALE ON OMISTATUD SAKSAMAA KVALITEEDI HINDAMISTESTIS HINNANG “VÄGA HEA”

Ainulaadne kasutajasõbralik Luxtronik 2.0 käsitsemine ja menüüväljade kuvamine on välja töötatud koostöös Berliini Tehnika Ülikooliga. Luxtronik 2.0 on sarnane uuemates sõiduautodes navigatsioonisüsteemina kasutatav Jog-Dial (keera ja vajuta) navigatsiooniseadmele, kus saame valida soovitud programmi ning selle lühikese vajutamisega kiiresti kinnitada. Sellega muutub navigeerimine oma mitmete erinevate funktsioonidega lihtsaks ning ülevaatlikuks tegevuseks. Samuti edastas tunnustatud kriitiline Saksamaa kvaliteedi hindamistestija „Stiftung Warentest“ soojuspumba juhtautomaatikale Luxtronik 2.0 kasutajasõbralikkuse eest üldhinde „väga hea“

VALMISOLEK LÄBI INTERNETI JUHTIMISEKS:

Soojuspumba juhtautomaatika Luxtronik 2.0 ühendamisel AlphaWeb serveriga saame seadet jälgida ja juhtida läbi interneti. Läbi AlphaWeb´i avaneb seadme omanikele kui ka hooldusettevõtetele täiesti uudne võimalus tagada seadmele jälgimine, hooldus ja kindlus.