Korduma kippuvad küsimused

  • Gaasikulu optimaalne
  • Gaasikatla eluiga pikenemine
  • Vähendab remondikulusid
  • Gaasiseadusest tulenevalt on kohustuslik gaasikatelde iga-aastane korrapärane ülevaatus

Katla eesolevale kattele on enamus kateldele kirjutatud katla tüüp. Kui seal pole siis vaadata katla pealt või vasakult poolt raamilt.

Kui on katlal vaid kahe pöördregulaatoriga automaatika siis tuleks kasutusjuhendit otsida katla tüübi järgi. Kui on nuppudega aga võimalik vaid muuta katla töötemperatuuri siis on teil vitotronic 100 ja välisõhuanduriga vitotronic 200.

Kontrollida katla automaatika vasakpoolset manomeetrit, miinimum rõhk peaks olema 0,8 bar ja maksimaalne lubatud 2 bar. Mure võib olla ka katla pumbas või mudafiltris!

Vaadata katla töö temperatuuri, põrandakütte puhul maksimaalselt 40 C. Ja radiaatorikütte puhul kuni 75 C. Jälgida temperatuure, kui katel alustab tööd, kraadid ei tohiks tõusta 10 pügala võrra ja ei tohiks tõusta eelpool mainitud kraadidestväga palju üle. Probleem on selles, et puudub korralik tsirkulatsioon küttes. Jälgida, kas küttepump töötab või on mudakoguja ummistunud.

Vea kood F2
Kas pump on kinni kiilunud, mudakoguja umbes, rõhk katlas liiga madal, õhk süsteemis.

Tehase poolt on seadistatud päevane režiim kella 06.00 – 22.00, millal ta teeb päevase režiimiga kütet, kui ka sooja vett. Peale kella 22.00 lülitub katel öisele režiimile ehk ei tee sooja vett kuni kella 06.00 ja kütet vastvalt öisele seadistusele. Alates -5 kraadist õues ei arvesta katel öist režiimi ning alates -14 kraadist tõstab toatemperatuuri +2 kraadi.

Vitopend 100 WHOA tehakse restart kütte seadistamise nupuga ehk keeratakse paremale põhja, hoitakse mõtteline aeg (umbes 0,5 sekund). Uuematel vitopendidel saab restarti teha väljalülitusnupuga.
Vitotronic 100 ja 200 on restart vasakul pool displeist.

Katlal, millel on vaid pöördnupud ja ilma displeita, tuleb kütteregulaatorit keerata järsku vasakule ja keskele tagasi. Vilkumisi on 1-5 korda.
Vitotronicutel saab veakoodi vaadata, kui vajutate (i) nupule.
10 viimast viga saab vaadata, kui vajutada kahele nupule koos (ok) ja (küte/soe vesi).
Kui olete vea põhjuse teada saanud, helistage 5229500.

Jälgida, kuidas käitub katel! Rõhk süsteemis võib olla liiga madal, pumbal pole enam piisavalt jõudlust või on ummistunud plaatsoojusvaheti.

Tavaliselt on kaks varianti. Kas täitekraan on lahti jäänud või paisupaak enam ei tööta, mis on kõige sagedasem põhjus. Sügisel, kütteperioodi alguses, hakkab rõhk pigem tõusma küttesüsteemis.

Võib küll! Kuid arvestada sellega, et kui teie katel on ruumi õhust sõltuv siis peab jääma pealt kindlasti lahti. Et tulevikus oleks võimalik ka paisupaaki vahetada, tuleks jätta katla pealt ruumi 25cm. Aga võiks arvestada sellega, et tulevikus oleks vaja teha katlale tehnilist hooldust ja katlale on vaja kindlasti ligi pääseda eest poolt.

Kui elekter tagasi tuleb siis katel läheb ise uuesti tööle, kõik eelnevad seadistused jäävad alles. Mõjutada võib gaasidetektori tööd, mille ülesanne on magnettklapp sulgeda.

F2 (vanemal 02) – veerõhk on liiga madal, süsteemis on õhk sees, pump on kinni kiilunud, sirkulatsioon puudub.
F4 (14) – Gaasi pole, elekteriühendus kehv, kondensi väljumine katlast takistatud.
F5 (06) – Viga esineb WHEA tüüpi kateldel. Katla ventilaatori juures toimub kondenseerumine. Teha restart ja tõsta katla töö temperatuuri. Kui restart ei aita siis helistada katlaabi numbrile.

Boileril külmavee torul puudub tagasilöögiklapp. Soe vesi paisub külma vee poolde või on segistil külm ja soe vesi kokku saanud.

Purikad tekkivad enamjaolt vitopend tüüpi katlal. Jää jääb just sinna kinni, kust katel saab põlemiseks õhku. Kui jääd tekib liiga palju ja pole aega enam jälgida korstent siis võib eemaldada korstnalt võre, mis on kinnitatud kahe kruviga. Võre on korstnal ilu pärast.

Mida jälgida, et hiljem poleks probleeme!

  • Vitopend tüüpi kateldel peab olema korstna kalle katlast eemale, küttekolle ei kannata niiskust ega vett, mis tuleb paratamatult valesti paigaldatud korstnast tagasi (seda näeb kõige paremini talvel, kas purikad tekivad turbotorule või mitte). Kui kalle on katla poole, oleks soovitav kasutada kondensaadikogujat. Kondensaadiga tekib tavaliselt mure, kui korsten on pikem kui 1m.
  • Vitodens tüüpi kateldel ehk kondensatiooni kateldel peab olema kalle katla suunas, kuna seda soojust kasutakse ära lisakasuteguri saamiseks.
  • Jälgige, et teil poleks paisupaakide ees kraane. Muidu võib juhtuda, et keegi keerab kogemata kraani kinni ja veel pole kuhugi paisuda.
  • Küsida käivitajalt garantiitalong ja kasutusjuhend. Küsige võimalikult palju küsimusi, et hiljem vältida rumalaid väljakutseid.
  • Katlale on soovituslik teha kord aastas hooldust!
  • Kindlasti jälgida, et teie katlal mõõdetakse gaasirõhkusid ja seadistakse automaatika vastavalt teie vajadustele.
  • Küsida andmeid ja numbreid firma kohta, kes tulevikus teie katla eest hoolitseks.
  • Jälgida kindlasti, et katlaruumis oleks ava. Osad katlad on õhuruumist sõltuvad, nende jaoks peab olema kindlasti ruumi, et katel saaks tööks vajaliku õhu. Gaasi lekke korral peab gaas kindlasti kusagilt välja pääsema. Maagaasi puhul peab ava olema lae all, propaani puhul põranda ligidal kuna on raskem kui õhk.
  • Viessmann annab oma kateldele garantiid 1+1, ehk peale esimest aastat tuleb kindlasti teha tasuline hooldus, et garantii pikeneks.